Новини і івенти

28 лютого 2019 року в лікувально-профілактичних закладах в Кам`янка-Бузького району (КНП «Кам`янка-Бузька ЦРЛ», КНП «Новояричівська РЛ», КНП Добротвірська МЛ») відбулись методичні наради з питань реабілітаційного лікування. В методичних нарадах взяли участь представники дирекції ФСС у Львівській області, представники ФСС у Кам`янка-Бузькому районі та лікарі вище перечислених закладів району. На методичних нарадах розглянуті основні питання реабілітаційного лікування, покази для реабілітаційного лікування, протипокази для реабілітаційного лікування, а також обговорені подальші плани роботи лікувально-профілактичних закладів району з фондом соціального страхування з питань реабілітаційного лікування.

Детальніше...

12.02.2019 року в актовому залі КНП «Кам’янка –Бузької ЦРЛ» за участю голови Кам’янка – Бузької РДА Кирилича Володимира Ігоровича, медичних працівників  ЗОЗ Кам’янка – Бузького району , відбулася підсумкова медична рада за 2018 рік.

Питання  які розглядались:

1)Підсумки діяльності медичних закладів Кам’янка- Бузького району за 2018 рік.

Доповідач:

Волошин О.І. – т.в.о. директора

КНП «Кам’янка – Бузької ЦРЛ»;

 

Співдоповідачі:   Бурлаків Л.Я.-директор

КНП«НовоЯричівської РЛ»;

Круглянко Л.М. – директор

КНП «Добротвірської РЛ»;

Давидович Ю.І. – головний лікар

КНП «ЦПМСД» Кам’янка – Бузької міської ради;

Заплатинська М.Р.- головний лікар

КНП «ЦПМСД» Жовтанецької сільської ради.

 

2) Аналіз роботи акушерсько- педіатричної служби за 2018 рік.

 

 

 

      Доповідач:

Юрчук Л.Я. – заступник директора

КНП «Кам’янка – Бузької ЦРЛ» з ОХМАДИТ.

3)Про стан стійкої і тимчасової втрати працездатності та первинного виходу на інвалідність населення району.

Доповідач:

Скакун О.І.- заступник  директора

 КНП «Кам’янка – Бузької ЦРЛ»;

4)Аналіз онкозахворюваності та онкозанедбаних випадків у 2018році.

Доповідач: Озарків А.М.-лікар-онколог.

 

5)Затвердження перспективного плану медичних Рад  на 2019 рік.

 

 

 

 

 

 

22.11.2018 р. у КНП «Кам‘янка-Бузька ЦРЛ» відбувся тренінг з «Впровадження Міжнародної класифікації ICPC-2 в практику лікаря первинної медичної допомоги» 


22.11.2018 р. у КНП «Кам‘янка-Бузька ЦРЛ» відбувся тренінг з «Впровадження Міжнародної класифікації ICPC-2 в практику лікаря первинної медичної допомоги» , яку провів Незнановський Михайло (сімейний лікар , регіональний тренер з ICPC). Присутні сімейні лікарі , педіатри , фельдшери та медсестри , активно брали участь в обговоренні та дискусії. Були відпрацьовані практичні навички з кодування причин звернень пацієнтів . 

 

 

В Жовтанецькій ОТГ, Кам`янка – Бузького району, за організацією ГО «Центр UA» у партнерстві з Міністерством охорони здоров`я України, відбулась публічна консультація щодо втілення реформи охорони здоров`я на первинній ланці надання медичної допомоги.

Детальніше...

«Вимірювання артеріального тиску дорослого населення»


 

В Кам’янка – Бузькому районі  з 14 травня 2018 р.  розпочалася акція «Вимірювання артеріального тиску дорослого населення»

 

В Кам'янка-Бузькій  ЦРЛ був проведений тренінг щодо теорії імунізації, проведення профілактичних щеплень та туберкулінодіагностики.


На виконання наказу МОЗ України від 11.08.2014 за № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні»  в Кам’янка – Бузькій ЦРЛ 10.05.2018  проведений для медичних працівників району тренінг щодо теорії імунізації, проведення профілактичних щеплень та туберкулінодіагностики. В подальшому було проведено атестацію усіх медпрацівників, які здійснюють вакцинацію з видачею підтверджуючого документу.

 

Нарада по реалізації в Кам’янка – Бузькому районі Урядової програми «Доступні ліки»


07.03. 2018 р. в Кам’янка – Бузькій ЦРЛ, під керівництвом головного лікаря Р. Кучерепи, відбулась нарада по реалізації в Кам’янка – Бузькому районі Урядової програми «Доступні ліки», в якій взяли участь головні лікарі дільничних лікарень ,ОТГ, АЗПСМ, представники аптечних мереж, які розміщені на території Кам’янка – Бузького району і беруть участь у Урядовій програмі «Доступні ліки».

 Обговорювалось питання щодо збільшення доступності пацієнтів у сільській місцевості в якій відсутні аптеки або структурний підрозділ аптеки до лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню в рамках реалізації  Урядової програми «Доступні ліки».

 

Підсумкова нарада галузі медицини про роботу за 2017 рік.


 

2 березня медичний колектив Кам’янка – Бузької ЦРЛ та   керівник апарату РДА Любов Височанська взяла участь у підсумковій нараді галузі медицини про роботу за 2017 рік. Розширена медична рада продемонструвала, що для галузі не тільки важливо було  отримати технічну базу та підвищити рівень наших медиків, а й досягти на Кам’янеччині надзвичайно високих результатів.

Головний лікар ЦРЛ Роман Кучерепа наголосив, що медична допомога населенню Кам’янка-Бузького району надається в 3-ох лікарнях, 9-ох амбулаторіях, 8 із яких АЗПСМ, та 32-ма ФАПами. Кам’янка-Бузька ЦРЛ є самостійним лікувально-профілактичним закладом, що надає кваліфіковану медичну допомогу дорослому та дитячому населенню району.

В установах охорони здоров’я у 2017 році функціонує 250 ліжок, з них: терапевтичних – 75, кардіологічних – 10, інфекційних – 15, травматологічних – 20, хірургічних – 20, пологових – 20, гінекологічних – 25, неврологічних – 20, отоларингологічних – 5, педіатричних – 25, приймально-діагностичних – 5,  відновного лікування – 10.

У районі діють урядові програми: «Доступні ліки», на реалізацію якої у 2017 році передбачено субвенцію з державного бюджету районному бюджету у сумі 1098,9 тис. грн; «Лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» – передбачено на реалізацію вказаної програми субвенцію з державного бюджету районному бюджету у сумі 452,1 тис. грн.

На Кам’янеччині реалізується проект МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», комплексна програма надання медичної допомоги мешканцям Кам’янка-Бузького району на 2017 рік (600 тис. грн.), яка спрямована на пільгове медичне забезпечення учасників АТО, запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань, лікування гострого панкреатиту, лікування гострих шлунково-кишкових кровотеч. У рамках Програми проводяться закупівлі лікарських препаратів.

У 2017 році Кам’янка-Бузька ЦРЛ взяла участь у двох інфраструктурних проектах, а саме «Енергоефективна реновація Кам’янка-Бузької ЦРЛ (реконструкція даху з утепленням горища)», вартість реалізації проекту – 2046,2 тис. грн. (субвенція соц-економ розвитку – 1986,6 тис. грн, місцевий бюджет – 59,6 тис. грн) та «Капітальний ремонт (заміна вікон) в приміщенні Кам’янка-Бузької ЦРЛ», вартість реалізації проекту – 394,6 тис. грн (кошти обласної програми мікропроектів – 177,8 тис. грн., спонсорські кошти – 216,8 тис. грн.).

Закінчено капітальний ремонт стоматологічного відділення під дитячу консультацію, вартість робіт у 2017 році  – 607,8 тис. грн та здійснено капітальний ремонт ФАПу с. Руда Сілецька – вартість проекту 396,3 тис. грн.

У Добротвірській міській лікарні відкрито офтальмологічні кабінети діагностики патології зору та апаратного лікування дітей і підлітків з вадами зору. В рамках стратегії соціального партнерства з Компанією ДТЕК закуплено офтальмологічне обладнання на суму 250,0 тис. грн, а також проведений капітальний ремонт приміщення за кошти обласного конкурсу мікропроекту на суму 123,0 тис. грн.

 

               Що потрібно знати про  кір. 


 

Що потрібно знати про  кір.   

КІР  гостре інфекційне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони слизових очей, носоглотки,верхніх дихальних шляхів, характерною висипкою,яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Найбільш часто хворіють не щеплені діти. Особливо небезпечне захворювання  для вагітних у першому триместрі вагітності.

ЗБУДНИК КОРУ – вірус, нестійкий у навколишньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

КЛІНІЧНА КАРТИНА- Інкубаційний період захворювання триває від 7 до 21 днів. Джерелом інфекції є хвора людина , яка заразна з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38 градусів і вище, загальна слабкість, головний біль,сухий кашель, кон’юнктивіт.Період висипання починається з 4-5 дня хвороби і триває зазвичай 3 дні.Характерна етапність висипання. Перші елементи висипки виникають за вухами, на носі, потім протягом першої доби вона поширюється на обличчя, шию,частково на верхню частину грудей і спини. На 2-гу добу висип покриває весь тулуб, а на 3-й верхні і нижні кінцівки.

УСКЛАДНЕННЯ - до них належать: пневмонії,запалення середнього вуха ( отит),  ураження головного мозку енцефаліти і менінгоенцефаліти.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:                                 

-      терміново звернутися за медичною допомогою – викликати лікаря додому;

-      до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до мінімуму;

-      повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;

-      при кашлі і чханні прикривати рот і ніс, використовувати носову хустинку або серветку,частіше мити руки з милом;

-      використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку);

-      не займатися самолікуванням!

Профілактика КОРУ

-     найкращий захист від кору – вакцинація, планова та за епідемічними показами;

-     необхідно звернутися до лікаря в поліклініку за місцем проживання для її проведення;

-     дітей щеплять у віці 1 рік, 6 років;

 

-      доцільно проводити провітрювання приміщень не рідше 3-х разів      на добу по 10 хвилин, проводити вологе прибирання приміщень 1 раз на день;

07 грудня 2017року у с. Батятичі відбулася чергова «Школа здоров’я»  на тему «Вагітність, пологи, годування грудьми»


 

07 грудня 2017року у с. Батятичі відбулася чергова «Школа здоров’я»  на тему «Вагітність, пологи, годування грудьми». В даному заході прийняли участь Олеся Походило, лікар акушер-гінеколог,  Ірина Шиманська, консультант субпроекту “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області”, лікар-педіатр Ірина Вихопень.  Для дівчат 7-11 класів було прочитано лекцію про те, коли потрібно відвідувати гінеколога, як застерегтися від небажаної вагітності та як готуватися до вагітності.

 

06.12.2017 р. відбувся плановий  виїзд в АЗПСМ с. Великосілки 


 

06.12.2017 р. відбувся плановий  виїзд в АЗПСМ с. Великосілки бригади лікарів Кам’янка – Бузької ЦРЛ в складі: О. Волошин заступник головного лікаря з медичного обслуговування  населення,  зав. терапевтичним відділенням  В. Мельник, лікаря – гінеколога поліклінічного відділення Кам’янка – Бузької ЦРЛ  О. Яловицької , для надання медико - консультативної допомоги.

Під час виїзду медико – консультативна допомога була надана 24 –ом мешканцям .